Хроніка

25. 04. 2018

Відбулася міжвузівська зустріч під час роботи гуртка "Діалектика"

Кожної останньої середи місяця відбувається засідання студентського наукового дискутивно-полемічного гуртка "Діалектика". Студенти мають можливість оволодіти основними прийомами ведення суперечки й на практиці відшліфувати свої комунікативні навички.
Цього разу на чергове засідання гуртка були запрошені студенти з Університету митної справи та фінансів (Кірпіченков Назар, 1 курс) і ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» ( викладачі Перинець К. Ю. та Смаглій І. В.). Гості стали не просто глядачами, а й взяли активну участь у роботі гуртка. Для початку кожен з присутніх мав можливість виступити із заздалегідь підготовленою темою. Враховуючи різну професійну спрямованість студентів, теми були пов’язані з відомими історичними постатями – від Пушкіна й Хемінгуея до Володимира Великого й Наполеона. Завданням студентів було аргументовано представити свою точку зору на відому особистість, що відрізнялася б від загальноприйнятої.
Наступний етап роботи - побудова власного висловлювання на нову тему. Студентам запропонували висловитись з проблемного на сьогоднішній день питання: "Використання соціальних мереж: за чи проти". Думки закономірно розділилися. Переконувати один одного допомагали знання основних прийомів суперечки: контрзапитання, контрвідповідь, спростування тверджень опонента його ж аргументами, ведення сократівського діалогу тощо.
Незважаючи на палку дискусію і подекуди гострі зіткнення протилежних думок, зустріч мала дружню атмосферу і була наповнена позитивом. 
Ольга Володимирівна




Зустріч з поетом

     Поезія не має меж. Лікар, спортсмен, інженер чи агроном однаково підвладні силі поетичного слова. Особливо, якщо це слово співзвучне з особистими думками й переживаннями слухача/читача. У цьому могли пересвідчитися й студенти 1 групи, І медичного факультету, коли на заняття з української мови завітала дніпропетровська поетеса Юлія Купіч. Попри свій "несолідний" вік вона вже знана серед сучасних молодих поетів та має чимало досягнень на літературній ниві. (Докладніше тут)
      За словами Юліїї: ніщо не розкаже про митця краще, ніж його твори. Тематика їх найрізноманітніша: від гуртожитських реалій до українських пісень. Вірші про кохання й стосунки,  про особисті переживання й суспільні проблеми та  знакові моменти життя. 

Халатне кохання

Вони висіли поряд на кілочках,
Зелений і червоний в синю смужку,
Сплітались рукавами і пасочками.
Тримали запахи розпареного душу.

Вони зливалися, кохалися тихенько,
Поки господарі пили чаї і «К’янті»
І прокидалися під неможливий дзенькіт
Будильника в старезному серванті.

Вони любили вихідні і пізній вечір,
Коли кишені виверталися відверто,
Хотіли видива, а може просто втечі
Із ванної з шпалерами обдертими.

І трапилася, трапилась-таки
Ота розлука для старих, м’яких халатів…
Червоний в смужку із жіночої руки
Все вислизав в чужій, нелюбій хаті.

Зелений витерся, зогнив у самоті,
Червоний загубив пасок і ґудзики.
Кохають люди. Та трапляється в житті,
Що й речі мають серце й чують музику.

                                                        (Юлія Купіч)

      Не залишилися осторонь і вдячні слухачі: студенти змогли здивувати гостю, представивши власні творчі надбання. Наталія Ткачук, Артур Кривець, Ілля Бережний, Олександра Каніболоцька зачитали власні вірші і вкотре довели, що лікарі-письменники - не рідкість. А спілкування з творчими людьми лише додає наснаги та провокує на нові звершення. 
                                                                                                          Ольга Володимирівна

 

 Конкурс ім. П. Яцика


     

22 жовтня 2014 р. на секції української мови (кафедра мовної підготовки) відбувся І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Студенти мали змогу продемонструвати свої знання з правопису, лексики, морфології, синтаксису, пунктуації та виявити творчий хист. Цього року пощастило обійти своїх суперників:
1 місце: Ільченко Анна (10а група);
2 місце: Чернолевський Богдан (12а група);
3 місце: Ткачук Наталія (1а група).
      Найближчими до заповітної трійки (з розривом у 1-2 бали) були Савицька Євгенія, Кизицька Ірина, Коваленко Інна. Усім учасникам можна побажати незгасаючого потягу до знань та самовдосконалення й подякувати за виявлений інтерес до конкурсу! На переможців же чекає плідна робота: підготовка до ІІ етапу змагання, який відбудеться в Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара.
                                                                    Ольга Володимирівна

Студентська шевченкіана 

Доле, де ти? Доле, де ти?          
Нема ніякої?
Коли доброї жаль, Боже,
То дай злої, злої!
Не дай спати ходячому,
Серцем замирати
І гнилою колодою
По світу валятись.
А дай жити, серцем жити
І людей любити,
А коли ні... то проклинать
І світ запалити!
Страшно впасти у кайдани,
Умирать в неволі,
А ще гірше - спати, спати
І спати на волі -
І заснути навік-віки,
І сліду не кинуть
Ніякого: однаково -
Чи жив, чи загинув!                                    

Тарас Григорович Шевченко 

(1814 - 1861)

Сьогодні важко уявити історію нашого народу без Тараса Григоровича Шевченка. Він став для України національним символом, національним паролем. А його ім’я довгі роки лишається знаковим для мільйонів українців. І студенти медичної академії не могли лишитися осторонь святкування роковин Великого Кобзаря.
До 200-ї річниці пам’яті Т. Г. Шевченка студентами І курсу 2-го, 3-го медичного та стоматологічного факультетів був  організований мистецький захід. Його мета – осмислити творчість поета й оновити в собі його Слово. Адже слова цієї великої людини стали для нашого народу напуттям, які й донині дають відповіді на безліч питань.
Екскурс у біографічні та творчі моменти життя Т. Г. Шевченка розпочався з теми любові: до матері, жінки, рідного краю, українського слова. Про життя та кохання великого митця глядачі дізналися з доповідей-презентацій. 
Після цього студенти презентували глядачам довгоочікувану виставу «Тарасові шляхи» (за однойменним твором О. Іваненко), яка зображувала знакові події життя поета. Інсценізація розпочалася співом кобзаря, пісня якого «Тече вода в синє море» у виконанні Олександра Маковецького знайшла щирий відгук у слухачів: 

Сторінки життя Шевченка розпочинаються з його дитинства. А маленька зірочка – п’ятирічний хлопчик  Іванченко Максим – прийшов не просто підтримати свою сестру Іванченко Анну, яка перевтілилась у Катерину Шевченко, а й сам виконав роль малого Тараса, який ще сповнений надій і мрій про світле майбутнє: 

Багдасаров Олександр правдиво передав почуття вже дорослого Шевченка, його переживання в ролі кріпака та радість від звільнення. Пан Енгельгардт, Брюллов, Мокрицький… Студенти охоче взялися за втілення цих ролей. Не можна не згадати й Івана Сошенка. Ця людина відіграла особливу роль у житті Т.Г. Шевченка, проте незабутнім для глядачів його зробив Катеруша Денис.

А танцювальні та співочі номери додали виставі незрівнянний український колорит та образність. Танок на Івана Купала (поставлений Яровою Юлією) вкупі з ліричним співом Донець Дарії і Бєляшової Лілії підкорили серця глядачів. А запальний гопак  нікого не лишив байдужим і підійняв усім настрій.


Виступ справив незабутні враження на кожного з глядачів, серед яких були присутні й іноземні студенти, що завітали на свято:

Сподіваємося, що події цього дня стануть не лише приємним спогадом, а й сприятимуть розумінню ролі Шевченкового слова в процесі формування національної ментальності.

Іванців Анастасія (2 мед. ф-т, 1 курс),
Ольга Володимирівна

2 коментарі: